Filmowanie

Filmowanie i tworzenie filmowej dokumentacji z imprez kulturalnych zawsze będzie nadzwyczaj trudnym zadaniem. Jest to chyba największe wyzwanie dla profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z kamerą oferując na przykład wideofilmowanie jordanów na weselach czy innych uroczystościach.

DSC-32Dlaczego jest to trudne? Dlatego, że takie imprezy zawsze mają osoby, które chciałyby być gwiazdą, być ciągle w obiektywie kamer i na pierwszym planie. Tym czasem obiektywny i profesjonalny kamerzysta żywiec nie jest w stanie nikomu tego obiecać, że na stałe zajmie obiektyw kamery. Więcej manewru na tym polu posiada fotograf, który zawsze może zrobić kilka czy kilkanaście zdjęć więcej wybranej osobie.

Dzięki temu można zawsze powiedzieć, że się miało kogoś na uwadze. Niestety, ale materiał filmowy z takiej imprezy, na którym ciągle pojawiałaby się jedna twarz byłby co najmniej jednostajny, żeby nie powiedzieć, że nudny – fotograf olkusz.

Wyjątki stanowią jednak prawdziwi celebryci. Jeśli jest impreza w niewielkiej miejscowości, na której pojawiłby się premier albo prezydent to oczywistym jest, że kamera w większości byłaby skierowana właśnie na niego.  Zdjęcia ślubne skawina Jednakże są to osoby, które są najważniejsze w takiej sytuacji.

211 myśli nt. „Filmowanie

  1. Ӏts like уou гead my mind! Yοu seеm to kknow so
    mucɦ about this, like yoս wrote the book inn it oг something.
    I think thazt you can dօ with a feѡ pic too drive
    the message home а littlе bit, but other thsn tɦаt, this is excellent blog.
    A fantastic reɑɗ. I’ll certɑinly be bacκ.

Dodaj komentarz